JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Kas ir “Patiešām maziņiem” abonements un kā to var iegādāties? 

Patiešām maziņiem koncertu cikla abonementu iegāde dod iespēju apmeklēt visus četrus vienas sezonas koncertus izvēlētajā norises laikā un dienā. Katrs no četriem koncertiem notiek sestdienā un svētdienā plkst. 11.00 un 13.00. 

Abonementus var iegādāties tikai “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Piemēram, ja ģimene, kura vasarā ir iegādājusies abonementus 3 klausītājiem uz koncertiem, kas notiek sestdienās plkst. 13.00, 3 ģimenes locekļi ar 3 abonementa biļetēm ir laipni gaidīti uz visiem 4 sezonas koncertiem – no rudens līdz pavasarim, programmā norādītajos koncertu norises datumos, vienmēr sestdienā plkst. 13.00. 

Abonements koncertu apmeklējumam nav nepieciešams mazuļiem, kas jaunāki par vienu gadu. 

Kāda vecuma bērniem paredzēti koncerti?

Koncerti tiek veidoti ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem no 3 – 7 gadu vecumam, bet tie būs saistoši arī jaunāko klašu skolēniem. Nereti koncertus izvēlas apmeklēt arī ģimenes, kuru bērni ir jaunāki par 3 gadiem vai vecāki par 7 gadiem.  Koncertu muzikālais izpildījums būs tīkams arī vecāku ausīm. 

Vai iespējams iegādāties biļetes arī uz atsevišķu cikla koncertu? 

Biļetes uz atsevišķiem cikla koncertiem būs pieejamas, ja netiks izpārdoti pārdošanā esošo abonementu koncertu laiki. 

Vai biļete (vai abonements) ir nepieciešama gan bērniem, gan vecākiem vai tikai bērniem?

Biļete (vai abonements) ir nepieciešama katram klausītājam – gan bērnam, gan pieaugušajam.
Līdzi bez maksas aicinām ņemt mazuļus, kuri jaunāki par 1 gadu.

Kāda ir biļetes cena un vai biļetēm un abonementiem ir piemērojamas atlaides?

Abonementiem atlaides netiek piemērotas. Abonementa cena ir 36 EUR katram klausītājam (gan bērnam, gan vecākam) no 1 gada vecuma par visu 4 koncertu apmeklējumu.

Atsevišķa koncerta apmeklējuma cena ir 10 EUR katram klausītājam (no 1 gada vecuma). Uz atsevišķa koncerta biļešu iegādi ir attiecināma 50% atlaide Latvijas goda ģimeņu kartes “Ģimenes karte 3+” īpašniekiem (5 EUR par koncerta apmeklējumu katram klausītājam no 1 gada vecuma). Kartes īpašniekiem pirms biļešu iegādes internetā ir jāievada kartes kods vai jāuzrāda karte pie biļešu iegādes kasē. Karti kopā ar personu apliecinošu dokumentu jāuzrāda arī pie ieejas koncertzālē.

Vai koncertzālē ir numurētas sēdvietas? 

Nē, ierodoties uz koncertu, ģimenes var brīvi izvēlēties vietas – visi kopā var ieņemt sēdvietas zālē vai balkonā, kā arī bērni ir aicināti sēdēt uz spilventiņiem pie pašas skatuves. 

Cik ilgi notiek koncerts? 

Katras programmas ilgums ir nedaudz atšķirīgs, bet vidēji tas ir 45 - 55 minūtes.

Kā zināt vai manam bērnam koncerti būs saistoši?

Bērna interese un uzmanība ir atkarīga gan no bērna vecuma, gan rakstura. 
Katrs koncerts ciklā “Patiešām maziņiem" tiek veidots kā muzikāla pasaka, kuru vada teicējs (koncertu autore un muzikoloģe Karina bērziņa), tādēļ skaņdarbiem un dziesmām vienmēr cauri vijas bērniem saistošs stāsts. Klasiskās un populārās mūzikas skaņdarbi nereti tiek īsināti, iepazīstinot bērnus ar to fragmentiem, turklāt uz skatuves notiekošo vienmēr papildina videoprojekcijas – fantāziju rosinoši un darbību vai mūziku papildinoši attēli vai video fragmenti. Mūziķi uz skatuves nereti ieņem kādu bērniem pazīstamu tēlu lomas. Dažos koncertos iesaistām aktierus, dejotājus, cirka māksliniekus un citu skatuves mākslas virzienu profesionāļus. Katrs no cikla koncertiem ir muzikāli un stilistiski atšķirīgs. 

Vai koncertzālē drīkst iebraukt ar bērnu ratiem? 

Ja ģimene uz koncertu ierodas laicīgi (aptuveni 20 minūtes pirms koncerta sākuma), kamēr zāle vēl nav klausītāju pilna,  dažus ratus var novietot arī koncertzāles iekšpusē. Pārējie vecāki aicināti atstāt ratus foajē, kur koncerta laikā vienmēr uzturas mūsu kolēģi.  

Vai koncertu dienās ir kādas papildus aktivitātes bērniem? 

Jā, Spīķeru koncertzālē  atkal būs pieejama mūzikas rotaļu istabiņa un radošās darbnīcas:

- Pusstundu pirms katra koncerta aicinām bērnus un ģimenes iesaistīties īsās radošajās darbnīcās – katru reizi par kādu citu tēmu (koncertzāles 2. stāvā, foajē). 
- Pirmajā stāvā, blakus garderobei, pusstundu pirms un pēc katra koncerta ir atvērta neliela mūzikas rotaļu istaba, kurā bērni var izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus un muzikālās rotaļlietas.